Chęć dbania o siebie powoduje, że nieustannie poszukujemy nowych sposobów, które będą miały dobroczynny wpływ na nasz organizm. Obok tradycyjnych metod pielęgnacji twarzy przy pomocy kosmetyków, oraz wykonywania profesjonalnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym, coraz większą popularność zyskują naturalne metody poprawiające wygląd twarzy oraz wpływające na wymodelowanie jej kształtu. Jedną z takich metod jest systematyczne wykonywanie masażu twarzy przy pomocą płytki gua sha.
Co to jest kamień gua sha?
Płytka gua sha nazywana także kamieniem gua sha, to produkt służący do masażu twarzy, który jest wykonany z naturalnych minerałów – zazwyczaj z jadeitu lub różowego kwarcu. Czasami płytki są produkowane także z ametystu lub awenturynu. Naturalne minerały od wieków były wykorzystywane w pielęgnacji twarzy i ciała, ze względu na ich dobroczynny wpływ dla ludzkiego organizmu. Kamień gua sha jest całkowicie płaski a swoim wyglądem przypomina nieregularne serce.
Zalety masażu twarzy kamieniem gua sha
Regularnie wykonywany masaż twarzy może znacznie poprawić kondycję skóry i sprawić, że twarz nabierze blasku. Wystarczy już 10 minut masażu dziennie, aby nasza twarz uległa poprawie. Umiejętnie wykonywany systematyczny masaż, może także przyczynić się do poprawy owalu twarzy poprzez wymodelowanie jej kluczowych części takich jak kości policzkowe czy linia żuchwy. Zaletą masażu twarzy przy pomocy kamienia gua sha jest także detoksykacja skóry połączona z jej ujędrnieniem i poprawą elastyczności. Bardzo często masaż twarzy wykonywany w ten sposób jest nazywany liftingiem bez skalpela.
W jaki sposób wykonywać masaż twarzy przy pomocy kamienia gua sha?
Masaż twarzy płytką gua sha opiera się przede wszystkim na ruchach odśrodkowych, czyli takich, które prowadzą od środka twarzy na zewnątrz – w kierunku węzłów chłonnych. Należy pamiętać o tym, że masaż powinien być bezbolesny i przyjemny, dlatego używając płytki, warto na początku zwrócić uwagę na siłę nacisku. W niektórych partiach twarzy siła nacisku może być mocniejsza a w innych słabsza. Wynika z tego, że ruchy powinny być zmienne: raz skrobiące i pocierające, szybkie i rytmiczne, innym razem powolne i posuwiste, odciągające i przyciągające skórę.
Kiedy pojawią się pierwsze efekty masażu?
Aby pojawiły się pierwsze efekty, nie trzeba wcale długo czekać. Aby jednak móc zaobserwować dobroczynny wpływ płytki gua sha na skórę, należy pamiętać o tym, że masaże wymagają systematyczności. Kamień powinien być używany codziennie, a jeśli jest możliwość najlepiej rano i wieczorem. Jeśli masaż będzie wykonywanie poprawnie i systematycznie pierwszymi jego efektami można cieszyć się już po ok. miesiącu.
Zapraszamy też do odwiedzenia innych wpisów z działu uroda, w których między innymi podpowiadamy jak myć włosy odżywką oraz przedstawiamy domowe sposoby na lśniące włosy.
1 Komentarz
Wygładza zmarszczki – polecam!