Jak samemu ściągnąć paznokcie żelowe?
Paznokcie żelowe to jedna z najczęściej stosowanych metod stylizacji zarówno w przypadku profesjonalnych stylistek, jak i domowych amatorek. Jest to świetny sposób na urozmaicenie wyglądu dłoni, podkreślenie wybranej kreacji oraz wyrażenie własnego charakteru. Należy jednak wiedzieć, że ich usunięcie wymaga tyle samo umiejętności, co zrobienie, zwłaszcza jeżeli zamierzamy zrobić to we własnym zakresie. Jak więc zrobić to bezpiecznie i skutecznie? Jak ściągnąć paznokcie żelowe w domu? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!
Usuwanie manicure żelowego – jak się przygotować?
Paznokcie żelowe to jedna z najbardziej wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia metod stylizacji. Taki manicure może utrzymać się na płytce nawet do kilku tygodni, po upływie których z pewnością pojawi się widoczny odrost, czyli nieestetyczna przerwa pomiędzy zrobionymi paznokciami a skórą dłoni. Jest to moment, w którym powinniśmy pozbyć się wykonanej stylizacji i zastąpić ją zupełnie nową. Dlaczego? Ponieważ odrost nie tylko psuje efekt wykonanego manicure, ale również naraża paznokcie na ewentualne uszkodzenia. Wobec tego, jeżeli planujemy od nowa zrobić paznokcie hybrydowe, pierwszym krokiem będzie usunięcie żelu z płytki. Możemy zrobić to na dwa różne sposoby, które znacząco się od siebie różnią, dlatego poniżej dokładnie opisaliśmy każdy z nich.
Jak ściągnąć paznokcie żelowe acetonem?
Jak usunąć paznokcie żelowe? Pierwszym i jednocześnie najprostszym sposobem na usunięcie żelu z płytki jest wykorzystanie zmywacza do hybryd. Warto jednak wiedzieć, że jest to metoda inwazyjna, dlatego jeżeli paznokcie są w nie najlepszym stanie, zamiast zwykłego acetonu lepszym wyborem będzie preparat z dodatkiem lanoliny. Związek ten natłuszcza, nawilża i chroni, w związku z czym użycie preparatu z jego zawartością będzie bezpieczniejsze zarówno dla paznokci, jak i skórek wokół nich. Oprócz tego, do ściągnięcia manicure żelowego będziemy potrzebowali jeszcze drewniany patyczek, waciki bezpyłowe, folię aluminiową, oliwkę do skórek oraz pilnik do paznokci o gradacji 100/180. Gdy wszystkie zgromadzimy wszystkie akcesoria, czas przejść do pracy!
1. Zabieg rozpoczynamy od spiłowaniu wierzchniej warstwy żelu przy użycia pilnika do paznokci o gradacji 100, tak aby pozostała tylko cienka warstwa.
2. Po spiłowaniu żelu, następnym krokiem jest zamoczenie wacików bezpyłowych w zmywaczu, przyłożenie ich do paznokci, owinięcie folią aluminiową i odczekanie od 10 do 15 minut.
3. Po odczekaniu wymaganej ilości czasu zdejmujemy waciki z paznokci i drewnianym patyczkiem usuwamy z nich resztki żelu budującego. Jeżeli jednak produkt wciąż trzyma się płytki, ponownie owijamy paznokcie wacikami bezpyłowymi z acetonem i pozostawiamy na kolejne 5 minut, po czym usuwamy go drewnianym patyczkiem.
4. Ostatnim krokiem jest zmatowienie paznokci pilnikiem o gradacji 180, aplikacja oliwki do skórek i wmasowanie jej w płytkę oraz skórki. W ten sposób przygotujemy paznokcie do wykonania kolejnej stylizacji.
Jak ściągnąć paznokcie frezarką?
Drugim, nieco trudniejszym sposobem na usunięcie żelu z płytki jest wykorzystanie frezarki do paznokci. Jest to metoda mniej inwazyjna w porównaniu do użycia zmywacza, ale wymagająca znacznie większej wprawy, doświadczenia i wiedzy. Jeżeli więc chcemy z niej skorzystać, najlepiej wcześniej przejść stosowne szkolenia. Oprócz tego, musimy zwrócić uwagę na jakość sprzętu oraz dobrać do niego odpowiednie frezy. Do wykonania zabiegu będziemy potrzebowali jeszcze pilnika o gradacji 100/180 oraz oliwki do skórek. Gdy zgromadzimy wszystkie niezbędne akcesoria, możemy przejść do działania!
1. Pracę rozpoczynamy od wybrania frezu i zamontowania go. Tutaj najlepszym wyborem będą uniwersalne kształty, czyli walce, stożki, cylindry i umbrelle.
2. Po zamontowaniu frezu, włączamy frezarkę i płynnymi ruchami prowadzimy końcówkę wzdłuż paznokcia, od skórek do wolnego brzegu, tak aby nie trzymać jej zbyt długo w jednym miejscu. Zabieg wykonujemy do momentu, aż usuniemy większość żelu z płytki.
3. Po ściągnięciu większości masy z płytki, pilnikiem o gradacji 180 wyrównujemy dokładnie ją matowimy, a na koniec aplikujemy oliwkę i dokładnie wmasowujemy ją w paznokcie i skórki wokół nich. W ten sposób przygotujemy paznokcie do wykonania kolejnej stylizacji.
Zraszamy też do odwiedzenia innych wpisów z działu uroda, w których między innymi przedstawiamy domowe maseczki na dłonie i paznokcie oraz wyjaśniamy co to jest baza kauczukowa.