Umiejętności lingwistyczne burzą bariery komunikacyjne oraz korzystnie wpływają na wizerunek osoby, poszukującej pracy. Swoją działalność rozwija więc coraz więcej placówek, oferujących językowe kursy. Warto wiedzieć, jakie korzyści płyną z zapisania się na lekcje włoskiego.
Charakterystyka
Lingua italiana zalicza się do grupy języków romańskich. Objęty jest on statusem urzędowym we Włoszech, San Marino, Watykanie, Szwajcarii oraz na Istrii, należącej do Chorwacji i Słowenii. Język włoski ma zróżnicowane dialekty, a jego współczesna forma bazuje na odmianie toskańskiej znormalizowanej na przełomie XIII i XIV wieku przez Dantego Alighieriego i wielu współczesnych mu artystów – Petrarkę i Boccaccio. Warto dodać, że lingua italiana bazuje na alfabecie łacińskim.
Korzyści
Język włoski jest niezwykle prosty, dlatego jego naukę można prowadzić równolegle z kursem angielskiego online, bez zbytniego obciążenia swojego czasu. W obrębie lingua italiana nie ma deklinacji rzeczowników charakterystycznej dla polszczyzny. Pytania tworzone są za pomocą konfiguracji intonacji. Zmianie nie podlega natomiast szyk zdania. W obrębie włoskiego funkcjonują dwa rodzaje gramatyczne – męski i żeński. Romański jest niezwykle melodyjny. Ze względu na różnorodność krajów, w których włoski funkcjonuje, sama kultura związana z tym językiem wyróżnia się dużym bogactwem. Romański ceniony jest ponadto przez wielu pracodawców. Dzięki niemu można m.in. rozwinąć swoją karierę tłumacza lub copywritera. W Polsce działa również wiele włoskich przedsiębiorstw, posiadających swoje oddziały w Warszawie, Wrocławiu i innych miastach. Umiejętność posługiwania się lingua italiana stanowi świetną opcją dla osób, lubiących podróżować po Europie.
Nauka języka włoskiego nie jest trudna. Warto więc zapisać się na kurs oferowany przez szkołę Lincoln. Dzięki niemu bez wychodzenia z domu można w łatwy sposób usprawnić swoje umiejętności komunikacyjne w jednym z najpiękniejszych języków świata. Zajęcia prowadzone przez native speakerów pozwalają ponadto poznać romańską kulturę.