Dłonie są nie tylko naszą wizytówką widoczną nieomal w każdej społecznej sytuacji, ale i drogą do bliższego kontaktu i okazywania czułości. To dotyk umożliwia przekazywanie uczuć, wyrażanie tego, co trudno przekazać słowami. Jedwabista i delikatna powierzchnia dłoni staje się językiem miłości. O czym zaś mówią popękane ręce, szorstka i zwiotczała skóra? Jak o nią dbać?
Kobiece dłonie codziennie narażane są na uszkodzenia mechaniczne. Częste mycie rąk czy codzienne zmywanie naczyń narażają delikatne tkanki na ciągły kontakt z niekorzystnymi czynnikami, pogarszając ich kondycję i wygląd. Zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne, a dłonie stają się wiotkie i nieprzyjemne w dotyku.
By temu zapobiec próbujemy różnych zabiegów pielęgnacyjnych. Natłuszczanie czy kąpiel dłoni w oliwie z oliwek mogą wspomóc proces odnowy biologicznej, ale czy faktycznie okażą się wystarczające? Jakie zaś wsparcie dla naszej skóry może zaoferować terapia kolagenem i biostymulacja Linerase?
Przełomowa terapia metodą pielęgnacji
Skóra dłoni, w przeciwieństwie do innych obszarów ciała, ma niewielką ilość gruczołów łojowych i cienką warstwę tkanki tłuszczowej. Z tego powodu starzeje się zdecydowanie szybciej niż twarz, jest szczególnie wrażliwa. Dłonie dodatkowo narażone na szkodliwe działania czynników zewnętrznych zasługują na intensywną pielęgnację. Szczególnie ich zewnętrzna – słabsza część. Ta wewnętrzna część dłoni ma bowiem nieco mocniejszą strukturę – bardziej zbitą. By zapewnić skórze odpowiednią ochronę należy sięgać do skutecznych metod – wpływając na naturalne procesy bioregeneracji. Taką biologiczną odnowę skóry zapewni zabieg Linerase. Działa nie tylko profilaktycznie i odmładzająco, ale wspiera procesy naprawcze skóry pobudzając powstawania i namnażanie się fibroblastów. To za sprawą tych komórek skóra zachowuje swoją elastyczność, sprężystość i lśniący wygląd – oznaki młodości.
Terapia LINERASE jest rekomendowana przez lekarzy do odnowy skóry dłoni, jak również innych delikatnych obszarów twarzy i ciała. Z powodzeniem może być stosowana na okolice dekoltu i szyi oraz do przywrócenia jędrności, wypełnienia ubytków (np. blizn potrądzikowych i zanikowych), redukcji zmarszczek czy rozstępów. Zabieg polega na podaniu do skóry właściwej za pomocą drobnych nakłóć roztworu atelokolagenu Linerase. Podzielona na etapy kuracja najczęściej obejmuje od 2 do 4 spotkań z lekarzem, który decyduje o ich liczbie i częstotliwości. Stosowana bez względu na wiek biostymulacja Linerase każdorazowo jest indywidualnie dobierana do potrzeb i oczekiwań pacjenta. W celach profilaktyki można korzystać z zabiegów już od 25. roku życia.
Pamiętajmy, iż preparat zaliczany do grupy tkankowych stymulatorów, intensywnie pobudza produkcję kolagenu dzięki czemu w naturalny sposób wspiera organizm i odbudowuje skórę właściwą. Całkowita kuracja Linerase przynosi poprawę elastyczności, napięcia, zagęszczenia skóry. Pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach od zabiegu. Polki pokochały Linerase za terapeutyczny efekt odnowy i szybko zauważalne efekty, jak również za krótki czas rekonwalescencji pozabiegowej, a zwłaszcza kompleksową troską o pacjenta.
Zraszamy też do odwiedzenia innych wpisów z działu uroda, w których między innymi przedstawiamy domowe maseczki na dłonie i paznokcie oraz podpowiadamy jak pielęgnować suchą skórę zimą i jak często myć włosy.