ZADBAJ O HIGIENĘ DŁONI Z CAREX – 15 października Światowym Dniem Mycia...

ZADBAJ O HIGIENĘ DŁONI Z CAREX – 15 października Światowym Dniem Mycia Rąk

0 771

Z powodu sezonowych infekcji dorośli chorują od 4 do 6 razy do roku, a dzieci nawet 6 do 8 razy. Sezonowe choroby są także przyczyną 40% wszystkich nieobecności w pracy i 30% wszystkich nieobecności w szkole. Nie oznacza to jednak, że wraz z nadejściem pierwszych, chłodnych dni, jesteśmy skazani na grypę czy przeziębienie! Najprostszym sposobem na ograniczenie ryzyka zachorowania jest… dokładne i regularne mycie rąk. Wystarczy 30 sekund, bieżąca woda i antybakteryjne mydło Carex.

Jesienią, wraz z pogodą zmienia się także funkcjonowanie naszego układu immunologicznego. Mniej słońca stymulującego produkcję witaminy D wpływającej na odporność, częste wahania temperatur, zmiany wilgotności powietrza – to zaledwie kilka czynników odpowiedzialnych za szybsze rozprzestrzenianie się infekcji. Jednak to nie tylko pogoda, ale także nasze nawyki higieniczne mają realny wpływ na to, czy zachorujemy.

Ręce są siedliskiem wielu bakterii, których ilość wzrasta wraz z każdym przedmiotem, którego dotykamy. Chociaż skóra stanowi silną barierę ochronną, groźne drobnoustroje możemy łatwo przenieść do wnętrza organizmu – wystarczy, że nie umyjemy rąk przed jedzeniem. 

O tym, jak ważna jest właściwa higiena dłoni, co roku 15 października przypomina nam ustanowiony przez UNICEF  Światowy Dzień Mycia Rąk. Jego celem, w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”, jest edukacja na temat dbania o czystość rąk, która ma niebagatelne znaczenie dla naszego zdrowia – zwłaszcza w sezonie chorobowym. Z tej okazji marka Carex, której antybakteryjne mydła i żele do rąk pozwalają dbać o właściwą higienę dłoni w każdych warunkach, przypomina najważniejsze i zawsze aktualne zasady mycia rąk. 

Jak zatem myć dłonie, aby zminimalizować ryzyko infekcji?

Ręce należy myć ciepłą wodą oraz mydłem – najlepiej antybakteryjnym, które zapobiegnie rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów. Antybakteryjne mydła Carex nie tylko wspierają naturalną barierę ochronną skóry, ale także – dzięki specjalnie dobranym, delikatnym składnikom myjącym oraz naturalnym składnikom antybakteryjnym – skutecznie dbają o codzienną higienę rąk.

Mycie_Rak_CAREX_A5_v2

Mycie rąk krok po kroku:

  1. Zacznij od wnętrza dłoni. Umyjesz je, pocierając jedną dłonią o drugą.
  2. Aby umyć wierzch dłoni, pocieraj wewnętrzną częścią jednej o grzbiet drugiej, a następnie powtórz czynność, zamieniając ręce.
  3. Spleć place i rozprowadź mydło na przestrzeniach pomiędzy nimi.
  4. Złącz palce prawej dłoni i pocieraj ich końce o wewnętrzną część lewej. Następnie powtórz czynność, zmieniając układ rąk.
  5. Umyj kciuk, zaciskając wokół niego palce drugiej dłoni i pocierając. Postępuj identycznie, myjąc palce obu dłoni.
  6. Złącz palce prawej dłoni i pocieraj ich końcami o wewnętrzną stronę lewej. Analogicznie umyj koniuszki palców lewej dłoni.

Wszystkie te czynności powinny trwać przynajmniej 30 sekund! Tymczasem, według badań naukowców z  Michigan State University, aż 95% osób myje ręce zbyt krótko – średnio 6 sekund.

Na wilgotnych dłoniach łatwiej osadzają się bakterie, dlatego dla zachowania właściwej higieny rąk ważne jest także ich dokładne wytarcie.

Pamiętajmy o myciu dłoni nie tylko wtedy, kiedy widać, że są brudne, ale w każdej sytuacji, w której są narażone na kontakt z bakteriami. Zwłaszcza po powrocie do domu, przed, w trakcie i po przygotowaniu posiłku, przed jedzeniem, a także po każdym skorzystaniu z toalety.

 Carex Pure Blue, to mydło zawierające kompozycję składników nawilżających. Delikatność dla skóry potwierdzona dermatologicznie.

250ml/6,99zł.

Carex Pure Blue_ 250ml - 6,99 PLN
Carex Moisture Plus 250ml - 6,99 PLN

 Carex Moisture Plus, to wariant, który  zawiera składniki nawilżające: glicerynę oraz witaminę E, które pomagają dłoniom zachować gładkość, miękkość oraz zdrowy wygląd.

 250ml/ 6,99zł.

 Carex Sensitive to wariant stworzony dla skóry wrażliwej, posiada delikatną kompozycję zapachową bez alergenów.

 250ml/ 6,99zł.

Carex Sensitive 250ml - 6,99 PLN
Carex Aloe Vera 250ml - 6,99 PLN

 Carex Aloe Vera, to mydło,  które zostało wzbogacone ekstraktem z aloesu, znanym ze swoich właściwości łagodzących. Wspiera naturalną barierę antybakteryjną skóry.

250ml/ 6,99zł.

  Carex Strawberry Candy to mydło do rąk o słodkim zapachu żelków truskawkowych. Produkt wspiera naturalną barierę antybakteryjną skóry. Delikatność produktu została potwierdzona dermatologicznie.

250ml/ 6,99zł.

Carex Strawberry Candy 250ml - 6,99 PLN
Carex Kids Bubble Gum 250ml - 6,99 PLN

 Carex Bubble Gum to mydło o soczystym zapachu gumy balonowej. Produkt pielęgnuje dłonie i wspiera naturalną barierę ochronną skóry, zapobiegając rozprzestrzenianiu się bakterii.

250ml/ 6,99zł.

  Carex  Splash to mydło o przyjemnym, delikatnym zapachu. Wariant ten uzyskał pozytywną opinię Instytutu „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” nr 35/DKJ/2014.

250ml/ 6,99zł.

Carex Splash 250ml - 6,99 PLN

Światowy Dzień Mycia Rąk (Global Handwashing Day) to ustanowione w 2008 roku przez UNICEF święto obchodzone corocznie 15 października. Jego celem jest edukacja na temat mycia rąk oraz uświadomienie społeczeństwu, jak duże znaczenie dla zdrowia ma utrzymanie właściwej higieny dłoni.

BRAK KOMENTARZY

Dołącz do dyskusji