SISLEY PURIFYING TROPICAL RESINS SKIN CARE- Wywiad z ekspertem:dermatologiem dr Barbarą Walkiewicz-Cyrańską

SISLEY PURIFYING TROPICAL RESINS SKIN CARE- Wywiad z ekspertem:dermatologiem dr Barbarą Walkiewicz-Cyrańską

Wywiad z ekspertem: dermatologiem-kosmetologiem, 
Prezesem Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych 
dr Barbarą Walkiewicz-Cyrańską

1.Z jakimi problemami skóry coraz częściej zgłaszają się do Pani dr osoby dorosłe?

Od blisko kilkunastu lat jako lekarze dermatolodzy obserwujemy zdecydowany wzrost liczby pacjentów dorosłych – w tym głównie kobiet, które przychodzą do nas z problemem skóry trądzikowej. Pomimo dojrzałego wieku uskarżają się na stale obecne niedoskonałości skóry między innymi takie jak: błyszczenie, rozszerzone pory, nieregularna struktura powierzchni naskórka itp. Problem, który dawniej występował wyłącznie u osób młodych dziś masowo dotyka także starsze pokolenia i jak mówią statystyki dotyczy już 40% populacji w wieku powyżej 25 roku życia. Schorzenie to jest przedmiotem ciągłych badań naukowych i zostało zarejestrowane jako odrębna jednostka chorobowa pod nazwą trądziku dorosłych. Trądzik dorosłych objawia się wtedy, gdy kobiety są zazwyczaj w pełnej aktywności życiowej i zawodowej, kiedy też atrakcyjny wygląd jest bardzo istotny. Wiele moich pacjentek reprezentuje prestiżowe stanowiska zawodowe, a wspomniane problemy skóry stanowią dla nich ogromny dyskomfort psychiczny.

2. Jakie są charakterystyczne objawy trądziku dorosłych? Czym się różnią od objawów trądziku młodzieńczego? 

Trądzik dorosłych różni się od trądziku pospolitego przede wszystkim lokalizacją: zmiany skórne u dorosłych częściej obejmują dolną część twarzy – najczęściej brodę oraz szyję, dekolt i plecy. Charakterystyczny jest także rodzaj występujących niedoskonałości: trądzik dorosłych w porównaniu z młodzieńczym przebiega z silniejszym stanem zapalnym i mniejszą liczbą zaskórników, dominują w nim natomiast zmiany grudkowo-krostkowe.

3Jakie czynniki odpowiadają za problem przetłuszczania się skóry, niedoskonałości i zaburzenia równowagi skóry?

Podobnie jak w trądziku pospolitym fizjologicznym źródłem tych problemów jest nadprodukcja sebum, zgrubienie warstwy rogowej, które powoduje zatykanie się porów skórnych oraz stany zapalne powodowane przez bakterie.

4Czy istotny wpływ na takie zmiany skórne mają też inne czynniki, np. hormony, styl życia?

U części osób dorosłych trądzik utrzymuje się stale od czasu dojrzewania (jest to tzw. trądzik przetrwały) podczas gdy inni po raz pierwszy doświadczają zmian trądzikowych na skórze twarzy dopiero w wieku dorosłym. Może to być tak zwany trądzik fizjologiczny, którego występowanie wiąże się z cyklicznymi zmianami hormonalnymi. Kolejne kluczowe czynniki odpowiedzialne za trądzik dorosłych to sposób odżywiania i niewłaściwa dieta, a także stres, który podobnie jak w wielu chorobach generuje znaczące nasilenie objawów.

5.  Trądzik dorosłych jako jednostka chorobowa wymaga leczenia farmakologicznego. Czy równolegle z takim leczeniem istotną kwestią jest także dobór właściwej pielęgnacji skóry? Jak pod tym kątem ocenia Pani nowe kosmetyki Sisley z Żywicami Tropikalnymi?

Leczenie farmakologiczne, które zalecamy jako lekarze musi iść w parze z odpowiednią pielęgnacją zewnętrzną skóry. Bardzo wiele Polek błędnie określa swoją skórę jako wrażliwą używając też wielu niewłaściwie dobranych kosmetyków. A więc dobór odpowiednich produktów kosmetycznych do codziennego stosowania jest niezwykle istotny i wraz z leczeniem znacząco przyczynia się do poprawy stanu skóry.

Bardzo pozytywnie oceniam nową gamę kosmetyków Sisley dla skóry problematycznej. Obserwując efekty jej działania na skórze jednej z moich dojrzałych pacjentek stwierdziłam widoczną poprawę, zatem odpowiednia pielęgnacja wspomaga skuteczność leczenia farmakologicznego. Wartością dodaną jest też wyjątkowa przyjemność stosowania tych kosmetyków, co dla komfortu pacjentki jest także niezwykle istotne.

Więcej o produktachSISLEY PURIFYING TROPICAL RESINS SKIN CARE← 

Nouveaux Soins Resines Tropicales

BRAK KOMENTARZY

Dołącz do dyskusji