Nowości marki SISLEY – Konferencja prasowa w Łazienkach Królewskich

Marka Sisley stworzona w 1976 roku przez Huberta d’Ornano, to ekspert w dziedzinie pielęgnacji twarzy ciała, i jednocześnie jedna z najbardziej luksusowych marek kosmetycznych na świecie. Sisley regularnie wprowadza na rynek zaawansowane technologicznie produkty, aby sprostać oczekiwaniom wymagających klientów.

W eleganckiej restauracji Belvedere w warszawskich Łazienkach Królewskich, marka SISLEY  zaprezentowała dwie nowości – krem Supremÿa Baume oraz zapach Soir d’Orient.

Krem SISLEY Supremÿa Baume to produkt rewolucyjny w dziedzinie pielęgnacji odmładzającej. Opóźnia on genetyczny proces starzenia się skóry i bardzo intensywnie wpływa na geny odpowiedzialne za długość życia komórek. Testy dowiodły, że dzięki regularnemu stosowaniu pielęgnacji Supremÿa, skóra starzeje się dwukrotnie wolniej. Gama produktów Supremÿa może pochwalić się wieloma nagrodami przyznanymi przez branżowe pisma z całego świata, np. Vogue, Elle, InStyle, czy Marie Claire. Została również laureatką konkursu Doskonałość Roku Twojego Stylu.

Visuel Pot Ouvert

„Sisley to marka, która najpierw zastanawia się nad tym, co chciałaby zaproponować swoim klientom, a nie wychodzi wyłącznie naprzeciw potrzebom zmiennego rynku. To bardzo kreatywne podejście i świadczy ono o tym, że dla twórców tej marki, ich praca jest wielką pasją” – powiedziała Grażyna Torbicka.

Nowy zapach marki Sisley Soir d’Orient, to połączenie kultowego już Eau du Soir ze wspomnieniem magicznych ogrodów Alcazar, które wielkim sentymentem darzy Isabelle d’Ornano, żona Huberta d’Ornano i współzałożycielka marki Sisley.

Visuel Produit + Etui Détourés

„Zapragnęłam stworzyć perfumy orientalne, których do tej pory nie mieliśmy w swojej ofercie. Po wielkim sukcesie Eau du Soir, poprosiłam tego samego perfumiarza, który je tworzył, o opracowanie czegoś jeszcze bardziej zmysłowego i orientalnego, inspirowanego architekturą i sztuką mauretańską i urokiem Sewilli. Eau du Soir kojarzy mi się z ogrodem, a Soir d’Orient to przejście z ogrodu do pałacu. Ten zapach jest jak wieczorowa suknia dla Eau du Soir” – powiedziała Isabelle d’Ornano, która specjalnie na to spotkanie przyleciała z Francji.

akpa20150617_sisley_belvedere_en_5635

„Jestem zachwycona perfumami Soir d’Orient, to zapach z gatunku tych, których poszukuję. Czuję, że będą to moje kolejne ulubione perfumy, bo nic nie pachnie piękniej niż magiczny, orientalny wieczór” – wyznała Danuta Stenka.

akpa20150617_sisley_belvedere_en_6306

 

Isabelle d’Ornano

akpa20150617_sisley_belvedere_en_5627
Hrabina Isabelle d’Ornano jest wiceprezesem firmy Sisley, którą stworzył jej mąż – hrabia Hubert d’Ornano, potomek Marii Walewskiej. Urodziła się w Warszawie jako hrabianka Potocka w  należącym do rodziny pałacu przy Krakowskim Przedmieściu, który jest dziś siedzibą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W czasie II wojny światowej jej rodzice zmuszeni byli opuścić Polskę. Osiedlili się w Hiszpanii, gdzie hrabia Józef Potocki został ministrem pełnomocnym polskiego rządu emigracyjnego. Po studiach w Oksfordzie i małżeństwie z Hubertem d’Ornano, Isabelle zamieszkała w Paryżu. Przez wiele lat pomagała mężowi prowadzić firmę kosmetyczną Orlane, gdzie – tak jak dziś w Sisleyu – była odpowiedzialna za koncepcję kosmetyków i współpracę z laboratoriami badawczymi.
Jest wielką polską patriotką: wspiera artystów i naukowców, funduje stypendia dla zdolnej młodzieży, pomaga szpitalom. Uchodzi za wzór elegancji i dobrego smaku – apartament Państwa d’Ornano przy Quai d’Orsay w Paryżu znalazł się w albumach poświęconych urządzaniu stylowych wnętrz, a prasa wielokrotnie nazywała Isabelle najlepiej ubraną kobietą świata. Choć wyjechała z kraju jako dwuletnie dziecko, mówi biegle po polsku. Sfinansowała wydanie „Sagi rodów polskich”, odkupuje utracone w czasie wojny pamiątki po arystokratycznych przodkach. Udało jej się m.in. odzyskać  słynny portret Barbary Radziwiłłówny, który dziś znajduje się na honorowym miejscu w jej paryskim salonie.
Isabelle d’Ornano w kręgach dyplomatycznych nazywana nieformalnym ambasadorem Polski za promocję swojej Ojczyzny za granicą odznaczona została krzyżem Orderu Odrodzenia Polski.

akpa20150617_sisley_belvedere_en_5870

Spotkanie jak zawsze przyciągnęło wiele znanych osób, które od lat cenią sobie produkty marki Sisley. Pojawili się: Beata Tyszkiewicz z córką Karoliną Wajdą Jolanta Kwaśniewska, Danuta Stenka, Grażyna Torbicka, Magda Mołek, Katarzyna Żak, Magdalena Zawadzka, Beata Ścibakówna, Sonia Bohosiewicz, Tamara Arciuch, Marzena Rogalska, Agnieszka Cegielska, Katarzyna Frank-Niemczycka, Katarzyna Warnke oraz Bronisław Krzysztof, wybitny rzeźbiarz, który jest autorem projektu oryginalnego korka wieńczącego flakon zapachu Soir d’Orient.

akpa20150617_sisley_belvedere_en_5357

 

 

akpa20150617_sisley_belvedere_en_6774

akpa20150617_sisley_belvedere_en_6578

„Używam kosmetyków marki Sisley od wielu lat i uważam, że są znakomite. To produkty z najwyższej półki. Moim absolutnym numerem jeden jest krem pod oczy Sisley, który świetnie pielęgnuje moją delikatną skórę wokół oczu” – przyznała Magdalena Zawadzka.

akpa20150617_sisley_belvedere_en_6691

akpa20150617_sisley_belvedere_en_6562

„Pierwszy raz firmę Sisley poleciła mi Agnieszka Cegielska, która od lat jest wierną fanką tych kosmetyków. Moim ulubionym, i jednocześnie ponadczasowym produktem marki Sisley jest Emulsja Ekologiczna, która nie raz uratowała mi skórę i jest niezbędna w mojej kosmetyczce” – dodała Tamara Arciuch.

akpa20150617_sisley_belvedere_en_6328

akpa20150617_sisley_belvedere_en_6288

akpa20150617_sisley_belvedere_en_6078

 

Po pokazie nowych kosmetyków zaprezentowano także premierowe wydanie książki „Od Marii Walewskiej do Sisleya. Piękno bez granic”, która stanowi biografię starego szlacheckiego rodu d’Ornano pochodzącego z Korsyki. Jest to zarazem historia marki Sisley, jednej z najbardziej ekskluzywnych marek kosmetycznych na świecie, której założyciel – Hubert d’Ornano, urodził się w 1926 r. w Polsce. Jest on synem hrabiego Wilhelma Guillaume i Elżbiety z Michalskich, bratem znanego polityka Michela d’Ornano, potomkiem Bonapartów, praprawnukiem marszałka Francji Filipa Antoniego d’Ornano i Marii Walewskiej.
Hubert d’Ornano od zawsze podkreślał, że dzięki Polsce stał się obywatelem świata, z horyzontem o wiele szerszym niż jedynie francuski sposób widzenia. Właśnie dlatego państwo d’Ornano są niezwykle szczęśliwi, że książka ukazała się w Polsce, nakładem wydawnictwa Editions Spotkania. Oboje oni od wielu lat są bardzo zaangażowani w promowanie Polski za granicą. Przed 10 laty utworzyli stowarzyszenie „Pomoc dla Polski”, fundują stypendia dla młodych talentów i polskich biznesmenów, są również mecenasami polskiej sztuki.

akpa20150617_sisley_belvedere_en_6006

BRAK KOMENTARZY

Dołącz do dyskusji