NOWOŚĆ SISLEY SOIR D’ORIENT

                                           OD  EAU DU SOIR…
                                                                         …PO SOIR D’ORIENT

OD EAU DU SOIR…

Eau du Soir narodziła się ze wspomnień z czasów dzieciństwa Isabelle d’Ornano, spacerującej w ogrodach Alcazar w Sewilli, w południowej Hiszpanii. W sercu tego eleganckiego, szyprowego zapachu chciała odnaleźć nutę jaśminowca Seringa, wyjątkowego białego kwiatu, który ma tę szczególną cechę, że roztacza swoją woń dopiero gdy zapada zmrok. Nadchodzi wieczór, a wraz z nim unosi się fala zapachu. To właśnie magię tej niezwykłej chwili przywołuje kompozycja Eau du Soir.

…DO SOIR D’ORIENT

Podejmijmy dalszą podróż, przenieśmy się jeszcze dalej w czasie, by odnaleźć ciepło i tajemniczy klimat Andaluzji. Ta swobodna interpretacja Eau du Soir przenosi nas do pałacu w Sewilli, w historyczny czas convivencia, kiedy to wspólnoty wyznające różne religie dzieliły się między sobą swoją wiedzą, sztuką, kulturą. Czas ten określa się jako złoty wiek tej dumnej krainy.
Opuśćmy ogrody, przechodząc do wnętrza budynku, perły architektury mudejar. Bogato ornamentowana gotycka struktura budynku wzniesionego za panowania Alfonsa X w XIII w., przenosi nas do czasów inwazji Maurów, hiszpańskiej rekonkwisty, kiedy to wonności Wschodu splatały się zapachami Zachodu
Idziemy dalej … kołysani arabsko – andaluzyjską muzyką, w rytmie naubat, przy dźwiękach kanunu. Przez wąskie, jakby tajemne drzwiczki wychodzimy na Patio de las Doncellas. W cieniu wysokich sklepień wielolistnych z czasu kalifatu Umajjadów, odkrywamy wymyślne arabeski i piękno geometrycznych motywów w stylu Nasrydów.
Andaluzyjskie słońce zachodzi za starożytne mury budząc metaliczne refleksy na powierzchni płytek azulejos, ukazując olśniewającą magię orientalnego wieczoru Soir d’Orient.

Visuel Reveal

 

                                                   SISLEY Soir d’Orient

Szyprowo – Kwiatowo – Orientalny
Zamykając oczy odkrywamy pełne ciepła bogactwo i enigmatyczną głębię Soir d’Orient

Musujący i upajający wstęp
Zapach łączący blask włoskiej cytryny i zieloną świeżość irańskiej żywicy galbanum ze zmysłową krągłością akordu szafranowego.

Kwiatowo korzenne serce
Czarny pieprz z Madagaskaru dodaje wyrazistej trwałości tajemniczym i kuszącym kwiatowym nutom tureckiej róży i egipskiego bodziszka.

Tajemnicza, drzewna głębia
Bogactwo akordu drzewa sandałowego i tchnienie tajemnicy w miedzianym akordzie somalijskiego kadzidła łączy się pełnym elegancji ciepłem indonezyjskiej paczuli.

Visuel Produit Détouré

Premiera w perfumeriach : wrzesień 2015
CENA : 50ml – 605zł 100ml – 880zł

BRAK KOMENTARZY

Dołącz do dyskusji