NOWOŚĆ HERMES Eau de néroli doré

NOWOŚĆ HERMES Eau de néroli doré

NOWOŚĆ
HERMES Eau de néroli doré

W Hermes, wolność jest jednym z filarów kreacji. Wybierając Jean’a-Claude’a Ellenę na nosa w 2004 roku, Dom zawarł sojusz z wolnym duchem i narratorem opowieści. Dla kreatora perfum, połączenie olejków eterycznych i niemal czystego alkoholu, prosta i uczciwa, zdominowana przez cytrusy struktura jaką jest Cologne, to próba stylu. Dla noszącego, przyjemność jest błyskawiczna,intensywna i osobista, ale inicjuje też spontaniczne pragnienie dzielenia się nią, które łączy pokolenia.

Z Eau de néroli doré, jego piątą kreacją w rodzinie Cologne, Jean-Claude Ellena dał wyraz wolnej ekspresji materii i wspomnieniu swej młodości Środziemnomorskiej. Neroli to esencja kwiatów pomarańczy, nazwana tak po 17-wiecznej Włoskiej Księżniczce o imieniu Nerola, która stosowała ją do perfumowania rękawiczek.

“Kiedy zaczynałem w zawodzie,” mówi Jean-Claude Ellena,“ uczyłem się destylować naturalne materie, w ym kwiat pomarańczy. Kiedy wkraczasz w świat aparatów destylacyjnych, jesteś tak bardzo nasączony zapachem, zaimpregnowany nim, że nim się stajesz. Całe moje jestestwo było perfumowane
kwiatem pomarańczy. Aby odtworzyć to uczucie, tam, gdzie normalnie stosuje się niewielką
ilość neroli w zapachach, ja użyłem je obficie, bez ograniczeń, jak nigdy wcześniej.”

Wibrująca i otulająca świeżość
Esencja szlachetnego kwiatu pomarańczy z Sewilli
Szafran
Śródziemnomorskie słońce

BRAK KOMENTARZY

Dołącz do dyskusji