Nowa AQUA ALLEGORIA GUERLAIN – Pera Granita

Nowa AQUA ALLEGORIA GUERLAIN – Pera Granita

„Alegoria jest jedną z najbardziej naturalnych form poezji”.
Charles Baudelaire

Pera Granita

Guerlain, jak zawsze, czerpie inspirację z ogrodu – alegoria piękna natury: od Le Jardin de mon Curé (zapachu Jacques’a Guerlain z 1895 roku) po Jardins de Bagatelle, nie zapominając o Après l’Ondée,  L’Heure Bleue, czy Shalimar).

Kolekcja Aqua Allegoria oferuje bardziej intymną i spontaniczną alternatywę tych wysublimowanych kompozycji zapachowych: jest wstępem do domu perfumeryjnego, a dla niektórych letnią pauza pomiędzy innymi zapachami Guerlain …

Spośród 34 perfumowanych poematów Aqua Allegoria, które powstały od 1999 roku, trzy stały się klasykami: do dwóch oryginalnych kreacji, Herba Fresca i Pamplelune, dołączył w 2007 roku Mandarine Basilic. Lavande Velours, Rosa Magnifica, Ylang & Vanille? Porwane przez w wir życia. Figue Iris, Tiare Mimosa, Lys Soleia? Przeminęły jak owoce i kwiaty, które były dla nich inspiracją…

Natura ma swoją kolekcję świeżych zapachów.

Płatki obciążone kroplami rosy, owoce nasycone słońcem, drżenie liści i delikatne źdźbła trawy … Wszystko to, pod wpływem ciepła promieni słonecznych, wybucha z całą mocą w kolekcji Aqua Allegoria. To oda do natury skomponowana z odurzających zapachów ogrodu.

Lekkie, jasne i radosne wonie zebrane w momencie nadejścia wiosny, są jak terapia naręczami kwiatów, czy sny na jawie w kwitnącym owocowym sadzie…

Aqua Allegoria dzisiaj:
Każdego roku, Aqua Allegoria podejmuje wyzwanie uwodząc miłośników perfum  nową kreacją  Thierry Wassera. W 2016 roku nowy zapach nosi nazwę Pera Granita.

Aqua Allegoria to dziś jedna z najbardziej znanych kolekcji Guerlain.
Premiera pierwszego zapachu odbyła się  w 1999 roku.To był śmiały krok tworzący niepowtarzalny, nowy olfaktoryczny gatunek: pierwsza kolekcja świeżych aromatów w przemyśle perfumeryjnym.

Połączenie świeżości zapachów kolońskich z trwałością wód perfumowanych. Prostota botanicznych akordów, krystalicznie czystych jak woda i zebranych we wszystkich ogrodach świata. Natura jako jedyna muza. Zbiór innowacji, który później zainspiruje więcej niż jeden nos … natchniony przez wyjątkowe dziedzictwo Guerlain!

Dla perfumiarzy Guerlain proces tworzenia trwa nieustannie. Tym razem praca nie koncentrowała się wokół tematu świeżości, a interpretacji legendarnej Eau Cologne Impériale, która powstała  w 1853 roku.

 

Aktualna wersja butelki z pszczołami (tzw. bee bot tle) stworzona dla pierwowzoru, w kolekcji  Aqua Allegoria utrwala i wzbogaca tę piękną tradycję, z którą jest związany ulubiony składnik: bergamotka.

AQUA ALLEGORIA 2016 – Pera Granita

owocowy, soczysty, cytrusowy zapach

AROMAT BERGAMOTKI Z NUTĄ GRUSZKI

Cały urok Aqua Allegorii leży w jej poetyckim sposobie kreowania naturalnej harmonii z nieodpartą spontanicznością. W Pera Granita Thierry Wasser przekształcił najlepiej gaszący letnie pragnienie sycylijski deser, granitę, w słodki i radosny zapach.

Aby przywołać te musujące płatki perfumowanego lodu, kalabryjska bergamotka emanująca swoją pikantną świeżością została zestawiona z nutami grejpfruta i cytryny. Zielone, soczyste i pikantne akordy gruszki łączą się ujawniając jej jedwabiście gładki miąższ.

W nucie serca, zaskakujące aksamitne akordy osmantusa i moreli wzbogacają całość kompozycji. Odrobina cedru, mchu i białego piżma, sprawia, że jest doskonałym towarzyszem snów na jawie w kwitnącym sadzie …

W aurze tych rozkosznych akordów zapachowych, w których jest mieszanka kwiatów z owocami i skórkami, Pera Granita ma świeży, jasnoróżowy kolor, a tłoczone białe kartonowe opakowanie zdobią delikatne różowe akcenty.

Kwiatowo-owocowy bukiet służy jako tło dla słynnej butelki – „bee bottle” w nowej szacie graficznej kolekcji, tworząc świeże i pachnące wrażenie.

Pera Granita

Pojemność 75 ml – 303zł, 125 ml – 415zł

Musująca kalabryjska bergamotka.
Orzeźwiająca świeżość soczystej gruszki.
Delikatność osmantusa, mieszanka smaku owoców z aksamitną gładkością kwiatów ...
Tej wiosny, delektujmy się granitą w cieniu gruszy w ogrodzie Hesperyd ...

BRAK KOMENTARZY

Dołącz do dyskusji