Masaż twarzy Shiseido lifting i relaks w 5 minut

Masaż twarzy Shiseido lifting i relaks w 5 minut

Masaż twarzy Shiseido lifting i relaks w 5 minut

Co zrobić by poczuć się zrelaksowaną i mieć piękniejszą promienistą cerę w 5 minut? Shiseido przedstawia masaż oparty na refleksoterapii.

Krótki samodzielnie wykonany masaż twarzy, polegający na uciskaniu specjalnych punktów zwanych Tsubo, pomoże utrzymać piękną skórę i dobre samopoczucie.

Na początek weź niewielką ilość ulubionego kremu do twarzy Shiseido:

Protective Day Cream_Fotor_Collage Protective Day Cream_Fotor_Collage 11Podziel równomiernie w obu dłoniach. Używając środkowych i serdecznych palców rozprowadź krem od skrzydełek nosa ku skroniom, delikatnie uciskając podczas ruchu w górę. Każdy krok jest powtarzany 3 razy, nie tylko aby podnieść kontur twarzy. Rytuał sprawi, że dodatkowo poczujesz się zrelaksowana.

Następny ruch przebiega od kącików ust w prostej linii do połowy ucha. Kolejny to od podbródka do skróni, wykonany z nieco mocniejszą siłą.
Powoli zaczniesz odczuwać uspokojenie i zauważysz zdrowy blask na skórze.

Punkty Tsubo

Po masażu uciskaj każdy z punktów Tsubo przez 6 sekund:

Gei-ko znajduje się w zagłębieniach tuż obok skrzydełek nosa. Uciskaj je środkowymi palcami, aby zapobiec rozwojowi zmarszczek i poprawić suchą skórę.

Ei-fu znajduje się w dołkach za uszami. Uciśnij je lekko w celu złagocenia  stresów i napięć, które sprawiają że skóra wygląda na zmęczoną.

Tai-yo  często jest określany jako skronie. Zakończ swój kosmetyczny rytuał uciskając je 3 razy środkowymi i serdecznymi palcami. W ten sposób uspokoisz swoją skórę.

Technika

Użyj silnego ucisku, ale zaczynaj delikatnie zwiększając go stopniowo. Ruch palców zawsze powinien iść w górę i na zewnątrz. Do masażu używaj opuszków palców środowego i serdecznego, do punktów Tsubo – środkowego dla mniejszych powierzchni, a połączonych środkowego i serdecznego dla większych.

Krótki film instruktażowy , w którym jest pokazany krok po kroku jak prawidłowo wykonać masaż :

ZooEffect WordPress plugin

Masaż wykonywany wedle zaleceń codziennie czy tylko na specjalną okazję, sprawi, że skóra stanie się jędrniejsza, kontury zostaną podniesione, a umysł zrelaksowany. To kolejny sposób Shiseido, aby wyglądać i czuć się jeszcze piękniej.

1 Komentarz

Dołącz do dyskusji