LONGINES – Kwintesencja sportowej elegancji zamknięta w nowym, kobiecym modelu Conquest Roland...

LONGINES – Kwintesencja sportowej elegancji zamknięta w nowym, kobiecym modelu Conquest Roland Garros

0 1158

LONGINES
Conquest Roland Garros

Pragnąc uhonorować 10. edycję turnieju Roland Garros organizowaną w ramach współpracy Longines z Francuską Federacją Tenisową, szwajcarska marka zegarmistrzowska zaprezentowała kobiecy model Conquest Roland Garros, nawiązujący do prestiżowych, paryskich kortów ziemnych. Nowy chronograf z pewnością spodoba się fanom tenisa i kobietom, miłośniczkom aktywnego trybu życia, które poszukują akcesoriów łączących dynamizm
i wydajność, ale nietracących przy tym klasy i elegancji. Takie cechy zawsze charakteryzowały również Stefanie Graf, Ambasadorkę Elegancji Longines, sześciokrotną triumfatorkę French Open, która z entuzjazmem zaangażowała się w pracę nad projektem zegarka.

Kobiecy model Longines Conquest Roland Garros, cena 5040 zl (3)

Longines jest Oficjalnym Partnerem i Chronometrażystą turnieju Roland Garros nieprzerwanie od 2007 roku. Długa, dziesięcioletnia współpraca z tak prestiżowym wydarzeniem w naturalny sposób zachęciła markę do zaprojektowania chronografu dedykowanego eventowi. Model męski Conquest 1/100th Roland Garros spotkał się z dużym zainteresowaniem. Przypadł do gustu również Stefanie Graf, Ambasadorce Elegancji Longines, która nakłoniła markę do przygotowania modelu także w eleganckiej wersji dla kobiet, miłośniczek tenisa, które podobnie jak ona uważają French Open za jedno z najważniejszych wydarzeń w międzynarodowym kalendarzu sportowym.

Zmotywowana entuzjazmem okazywanym przez sześciokrotną triumfatorkę French Open marka Longines zaprezentowała w tym roku damską odsłonę modelu Conquest Roland Garros. To czasomierz cechujący się jednocześnie dynamiczną estetyką zegarka sportowego i klasyczną elegancją spod znaku uskrzydlonej klepsydry. Chronograf, zaprojektowany w podobnym duchu, co męska wersja Conquest 1/100th Roland Garros, ma antracytową tarczę ze słonecznym szlifem i pomarańczowymi akcentami subtelnie nawiązującymi do legendarnej mączki kortów Roland Garros w postaci wskazówek, oznaczeń oraz wewnętrznego pierścienia. Dekiel zegarka zdobi grawerunek przedstawiający logo mistrzostw.

Zegarek w stalowej kopercie o średnicy 36mm wskazuje godziny, minuty i sekundy. Na godzinie 2 znajduje się licznik dziesiątych części sekundy, na godzinie 4 okienko datownika, na 6 mały sekundnik, a na 10 licznik 30-minutowy. Serce modelu wodoszczelnego do 300 metrów (30 barów) stanowi kwarcowy mechanizm L538. Godziny oznaczono jedenastoma nakładanymi indeksami oraz „12” zapisaną cyframi arabskimi. Zegarek wyposażono w stalową bransoletę.

Cena : 5040zł

Kobiecy model Longines Conquest Roland Garros, cena 5040 zl
Kobiecy model Longines Conquest Roland Garros, cena 5040 zl (2)

O marce Longines

Domem marki Longines od 1832 roku jest szwajcarskie miasteczko Saint-Imier. Wysoki poziom zegarmistrzowskiego rzemiosła Longines opiera się na poszanowaniu tradycji, zasad elegancji oraz dążeniu do jak najwyższej wydajności. Longines od pokoleń służy, jako oficjalny chronometrażysta imprez sportowych o randze światowej oraz jest cenionym partnerem międzynarodowych federacji sportowych. Marka jest znana z wyjątkowej elegancji swoich czasomierzy. Longines jest członkiem Swatch Group Ltd., wiodącego producenta zegarków i elementów zegarkowych na świecie. Uskrzydlona klepsydra, to emblemat marki obecnej w ponad 150 krajach na całym świecie.

BRAK KOMENTARZY

Dołącz do dyskusji