HERMES OD BEL AMI DO BEL AMI VETIVER

HERMES OD BEL AMI DO BEL AMI VETIVER

0 1251

HERMES OD BEL AMI DO BEL AMI VETIVER

Osiem „klasyków” Hermes po relansowaniu, osiem zapachów, które tylko czekały na sygnał, by narodzić się na nowo. I nagle pojawia się nos… 

„Widzę perfumy Hermes jak standardy jazzowe, których melodie, rodzaj sygnatury, są natychmiast rozumiane i rozpoznawane a poprzez instrumentację mogą zostać zmienione, z wielką wolnością narracji, a nawet, czemu nie, odrobiną zuchwałości mogą być napisane na nowo” mówi Jean-Claude Ellena. 

A jeśli to był początek przygody, nowej historii?

Oddając się ćwiczeniu, które dobrze zna, powiedziawszy „jednym z celów mojej pracy jest wyodrębnienie tego, co charakteryzuje tożsamość zapachu i interpretacja poprzez różne olfaktywne ekspresje,” Jean-Claude Ellena zwrócił uwagę na pewien szczególny zapach w kolekcji.

Kontynuując linię zakorzenioną w Domu Hermes, Jean-Claude Ellena stworzył coś nowego i wzbogacił ten wielki „standard” w nowe miejsce, nową erę i czas.

1986: Pewnego raz był sobie Bel Ami 

Po starcie hesperydowych nut (szałwia, mandarynka) dziwny, śmiały i dysonansowy akord skóra-cytryna nadaje ton tej kreacji, kultywującej paradoksy.

Niemal androginiczna, piękna i dwuznaczna, ta kompozycja była formą prowokacji w czasach, gdy wszędzie królowały zapachy „fougere”.

Dom Hermes i Jean-Louis Sieuzac – kreator, pragnęli stworzyć niezwykle wyrafinowany zapach dla mężczyzn, wolny od przesadnej ekspresji męskości – idealny dla nowoczesnego dandysa.

2012: Bel Ami Vetiver, klasyczny zapach, Jean-Claude Ellena 

Bez burzenia dawnego porządku, z zachowaniem równowagi, szlachetnych materii i klasycznej struktury, Jean-Claude Ellena stworzył swoją własną wersję opartą na nowym składniku.

Od zapachu szyprowo-skórzanego do drzewno-skórzanego… Wetyweria zastąpi paczuli!

Wolna wariacja na temat wetywerii 

Bel Ami Vetiver

Smukła forma Bel Ami, jego eleganckie zewnętrze, wszystko wciąż tu jest, co do tego nie ma wątpliwości.

Na skórze, nos czuje coś znanego, teksturę, tę samą prawdę, ale opowiadana historia zmieniła się, nie do końca taka sama, nie do końca jest też inna. Podobieństwo rodzinne – na pewno!

Od szyprowo-skórzanego do drzewno-skórzanego … Jakie znaczenie ma olfaktywne pochodzenie!

W Bel Ami Vetiver znajdujemy tę samą impertynencję, tą samą pewną elegancję jak w Bel Ami… I nagle pojawia się to światło pochodzące z ciepłej, drzewnej, zielonej lekko dymnej wetywerii, która w sposób naturalny wysuwa się na pierwszy plan, w miejsce wcześniejszego paczuli…

Zgłębiając dziedzictwo Domu Hermes Jean-Claude Ellena dał wielkiemu klasykowi nowe miejsce, nową erę i nowy czas. Robiąc to, być może stworzył nowy klasyk…

BEL AMI VETIVER 100ml – 429 PLN

BRAK KOMENTARZY

Dołącz do dyskusji