Dior Prestige Le Nectare De Nuit
Dior Prestige Le Nectare De Nuit

Dior Prestige Le Nectare De Nuit

Róża dla Dior jest królową kwiatów. 

 

Piękne róże z ogrodu w Granville, które zaczarowały dzieciństwo Christiana Diora, stały się inspiracją dla jego najwspanialszych pozostaje jednym z najbardziej znamiennych symboli marki Dior.

Kontynuując tę wspaniałą pasję naukowcy Dior stworzyli w 2000 roku unikalną różę przeznaczoną do zastosowań kosmetycznych.

W wyniku siedmiu generacji i kolejnych hybrydyzacji powstała róża o zadziwiającej witalności, która w hołdzie ogrodowi Christiana Diora, otrzymała nazwę Róży z Granville.

Uzyskanie aktywnej substancji oferującej nadzwyczajną, witalną moc kwiatu wymagało dziewięciu lat prac badawczych.
Szlachetna substancja, zasługująca na miano koncentratu życia, jest zawarta w składzie linii pielęgnacyjnej Dior Prestige.

Nowa piękność, która rozkwita już w pierwszą noc .

Olśniewająca urodą delikatna skóra jest jak kruchy klejnot i wymaga specjalnej pielęgnacji. Miękka i świetlista skóra wyróżnia się delikatną i subtelną cerą, która musi być chroniona przed zaburzeniami równowagi przyspieszającymi proces starzenia. Odmładzająca linia pielęgnacyjna Dior Prestige spełnia potrzeby delikatnej skóry, wykorzystując nadzwyczajną witalność Róży z Granville, uprawianej w Ogrodzie Dior w Dolinie Loary. Produkty pielęgnacyjne Dior Prestige, dzięki zawartości wysokiego stężenia wyciągu z kwiatu pod nazwą Nektaru z Róży z Granville, dogłębnie odnawiają skórę.

W następstwie trwających przeszło dziesięć lat prac badawczych nad delikatną skórą dział naukowy Dior zajmuje się obecnie jej reakcjami w czasie snu, który stanowi zasadniczy etap procesu odbudowy.
Szczególnie uzależniona od tej fazy regeneracji delikatna skóra wymaga snu, który przynosi jej odnowę.

Liczne publikacje naukowe wskazują, że zaburzony i zbyt krótki sen powoduje znaczące zmiany metabolizmu, prowadząc do zakłócenia nocnego procesu regeneracji i tym samym przyspieszając starzenie się delikatnej skóry.

Pragnąc jeszcze dokładniej określić te związki przyczynowo skutkowe naukowcy Dior postanowili wykorzystać znaczące odkrycie medyczne. Badania naukowe przeprowadzone przez Uniwersytet w Los Angeles dotyczące niedoborów snu wykazały, że brak snu może powodować stymulację kluczowego dla organizmu mediatora stanów zapalnych *.

Przenosząc to odkrycie do kosmetyki naukowcy Dior ujawnili konkretny związek pomiędzy niedoborami snu a przyspieszonym procesem starzenia się skóry.Prezentacja programu PowerPoint

W oparciu o te odkrycia naukowcy Dior postanowili stworzyć pielęgnację na noc specjalnie przeznaczoną dla delikatnej skóry.

W tym celu zbadali własności działania pierwszych pąków kwiatowych Róży z Granville. Nowy wyciąg w unikalnym nośniku stał się podstawą niepowtarzalnej formuły o wyjątkowej skuteczności i zmysłowości. W ten sposób narodził się nocny rytuał pielęgnacyjny Dior Prestige. Granice nocnej regeneracji skóry zostały przesunięte. Naprawa wszystkich oznak starzenia następuje szybciej, jest bardziej intensywna i głębsza. Piękno rozkwita już pierwszej nocy. Z każdą nocą skóra wygląda coraz młodziej.

Pionierskie odkrycie Proteina IL6 przyczyną nocnego starzenia się skóry.

Od wielu lat Dior pogłębia wiedzę w dziedzinie mikrozapaleń przyspieszających proces starzenia się skóry. Pod wpływem działania szkodliwych czynników w delikatnej skórze następuje łańcuchowa reakcja mikrozapaleń. Na skutek tego pozornie niezauważalnego zjawiska równowaga skóry zostaje zaburzona i twarz przedwcześnie się starzeje. W odpowiedzi na ten proces powstała linia Dior Prestige wykorzystująca własności Nektaru z Róży z Granville hamującego reakcje mikrozapaleń.

W oparciu o tę wiedzę i doświadczenie dział naukowy Dior wykorzystuje obecnie najnowsze odkrycia w dziedzinie medycyny wskazujące na zależność między snem i mikrozapaleniami skóry.

Badana od kilku lat proteina prozapalna IL6 została rozpoznana jako znaczący czynnik kaskadowych reakcji mikrozapalnych związanych z procesem starzenia się skóry.

Liczne badania wykazują, że ta cząsteczka stanowi marker niedoborów snu.
Po raz pierwszy dział naukowy Dior odkrywa jej rolę w procesie starzenia się skóry.

Badania kliniczne potwierdzają, że w przypadku braku snu stężenie protein IL6 może wzrosnąć nawet trzykrotnie*.

Zbytnie nagromadzenie protein IL6 powoduje nasilony stan zapalny, który zakłóca nocny proces regeneracji skóry i przyspiesza proces starzenia.

Dział naukowy Dior pragnął opracować nową substancję czynną, która mogłaby skutecznie zapobiegać skutkom działania proteiny IL6.

IL6 jest proteiną z grupy interleukin oznaczonych pod koniec lat 80. Na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat stała się przedmiotem wielu badań, które umożliwiły opisanie jej funkcji jako mediatora reakcji zapalnych a także ujawnienie jej znaczącej roli w występowaniu przewlekłych chorób metabolicznych oraz w procesie starzenia się.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat IL6 była badana pod kątem snu. W szczególności prace badawcze prowadzone w 2006 roku przez Uniwersytet w Los Angeles na grupie 30 pacjentów cierpiących na niedobory snu wykazały, że w warunkach braku snu produkcja markera procesów zapalnych wzrasta trzykrotnie.

Szlachetny wyciąg z pierwszych pąków kwiatowych Róży z Granvile 

Róża z Granville kwitnie dwukrotnie w ciągu roku, wiosną i pod koniec lata.
Po zimowych miesiącach pierwsze kwiatowe pąki ożywiają roślinę przypływem energii życiowej, która budzi ją ze stanu. Przeprowadzone we współpracy z Uniwersytetem w Orléans oraz z CNRS* badania ujawniły, że pierwsze pąki kwiatowe wykazują dwukrotnie większe stężenie czynników regeneracyjnych w porównaniu do innych części zewnętrznych rośliny. Zbiór pierwszych drogocennych pąków jest możliwy przed rozkwitem, jedynie przez kilka majowych dni, w chwili, gdy osiągają ostatnie stadium dojrzewania, a tym samym najwyższe stężenie czynników regeneracyjnych. Pąki są zbierane o poranku zanim rozwiną się w kwiat, zaraz po wyschnięciu rosy, zanim słońce zacznie mocno operować. Zbiór nie przekracza 20 kg rocznie, aby nie zaburzyć cyklu kwitnienia krzewów różanych. Pąki są natychmiast zamrażane, zachowując swoje wyjątkowe właściwości. Naukowcy Dior zastosowali technologię krioekstrakcji, która zapewnia bezwzględne bezpieczeństwo dla delikatnej skóry, a jednocześnie pozwala uzyskać największe stężenie substancji czynnych.Objęta zgłoszeniem patentowym metoda z zastosowaniem wody w bardzo niskiej temperaturze bez rozpuszczalników jest dostosowana do wrażliwej natury pąków i ich aktywnych cząsteczek. Ekologiczna technologia zgodna z kartą « Ogrodów Dior» pozwala uzyskać wyciąg o dużej zawartości czynnych cząsteczek.Prezentacja programu PowerPoint

WEKTOR MILLEFEUILLE : unikalny nośnik biomimetyczny uwalniąjący substancje czynne stopniowo przez całą noc.

Nowa pielęgnacja na noc Dior Prestige korzysta po raz pierwszy z nośnika o strukturze listkowej o spowolnionym uwalnianiu substancji czynnych („slow release”). W odróżnieniu do innych nośników, które umożliwiają przyspieszone dostarczanie aktywnych składników, nośnik o strukturze listkowej zapewnia powolne uwalnianie trwające przez osiem godzin snu. Jego sekret polega na biomimetycznej budowie, która naśladuje skład skóry w postaci wielu nakładających się na siebie warstw. Wyciąg z pąków jest stopniowo przenoszony przez poszczególne „listki”, łącząc się ze skórą aż do momentu porannego przebudzenia.Regeneracja komórkowa przebiega optymalnie i skutecznie.Przez ponad osiem godzin komórki są utrzymywane w stanie największej aktywności, zapewniając dogłębną regenerację skóry. Już po pierwszej nocy zmarszczki stają się mniej widoczne a cera bardziej promienna.

Dior Prestige Le Nectare De Nuit

Wyjątkowe serum o wysokim stężeniu ekstraktu z pierwszych pąków kwiatowych, dzięki zastosowaniu nośnika o strukturze listkowej, dostarcza skórze w sposób ciągły aktywne składniki o silnym działaniu. Nocny proces regeneracji komórkowej osiąga optymalny poziom, umożliwiając bardziej intensywną, szybszą i głębszą naprawę oznak starzenia się..

Już po pierwszych zastosowaniach powierzchnia skóry staje się delikatna i równomierna, a cera bardziej promienna. Zmarszczki zostają wygładzone, a oznaki zmęczenia ustępują. Z każdą nocą skóra jest odbudowywana w głębszych warstwach, odzyskując gęstość i sprężystość.

Unikalna metoda badawcza ujawnia spektakularne rezultaty: 80 kobiet zostało podzielonych na dwie grupy według kryterium jakości snu. Kobiety cierpiące na zaburzenia snu mają mniej promienną cerę, napięte rysy twarzy i mniej sprężystą skórę.

Po 8 tygodniach stosowania Nectar de Nuit, skutki niedoboru snu widoczne na skórze znikają. Kobiety odzyskują jakość skóry jaką zapewnia naprawczy sen*.

Lekkie i świeże serum jest jednocześnie niewiarygodnie odżywcze. Zaskakująca konsystencja umiejętnie łączy bogactwo składu i lekkość dając uczucie niezrównanego komfortu.
Nectar de Nuit nnalezy stosować codziennie wieczorem na twarz, szyję i dekolt.

 

 

 

BRAK KOMENTARZY

Dołącz do dyskusji